A weboldalak felépítése: fix és variálható oldalelrendezések
Sok tartalomtípushoz, honlaphoz a fix oldalelrendezés a legpraktikusabb, más esetekben hasznos lehet, ha tudjuk variálni az oldal elrendezését.
Fix oldalelrendezés
Sok ember, vállalkozás céljainak tökéletesen megfelel egy olyan honlap, amelyen egyszerű formában, gyorsan tudnak közzétenni tartalmakat: szövegeket, képeket, videókat, és a tartalomszerkesztő oldalelemen kívül nincs szükségük egyéb, bonyolultabb oldalelemekre (például slideshow-ra, boxokra vagy többoszlopos elrendezésre).
Kezdő vállalkozásoknak például sokszor pont ideális egy egyszerűbb, költséghatékonyan és gyorsan elkészíthető, pofonegyszerűen szerkeszthető, fix oldalelrendezésű honlap, amelyen bemutatható a cég, a szolgáltatások, a munkatársak vagy akár a termékek, és ami lehetővé teszi, hogy a látogatók üzenetet küldjenek a vállalkozásnak.
Mi az Easy Build csomagban kínáljuk ilyen honlapok készítését.
Variálható oldalelrendezés
Ha szeretnénk, hogy legyenek bonyolultabb vagy extrább oldalelemek (például tudjuk több oszlopba rendezni az oldalak tartalmát, vagy képet és szöveget mobilbarát módon egymás mellé helyezni, vagy slideshow-t hozzáadni stb.), és ezeknek a kombinálásával újabb és újabb oldalelrendezéseket tudjunk építeni, akkor a variálható oldalelrendezésű honlap a megoldás.
Ilyen honlapok készítését kínáljuk a Flexi Build weboldalcsomagban.
Ezek a honlapok nem fix oldalsablonon (oldalelrendezésen, layouton) alapulnak, hanem oldalelemeken, amelyeket különféleképpen lehet kombinálni és elrendezni az oldalakon belül.
Mik azok az oldalelemek?
Az oldalelemek olyan kisebb grafikai egységek, amelyek a tartalomkezelőbe feltöltött tartalmak megjelenítésére szolgálnak, és a formázásukat a grafikus dizájn alapján előre beállítjuk.
Oldalelem például:
- a tartalomszerkesztő oldalelem (ami megtalálható a fix oldalelrendezésben is),
- a többoszlopos elrendezés,
- a slideshow,
- a képes-szöveges box,
- a hover box, vagyis az olyan képes-szöveges doboz, ami a kurzor fölémozgatására megváltozik (pl. a kurzort fölé mozgatva lehet felfedni a képhez adott szöveget).
Az egyes oldalelemek előre beállított stílusának köszönhetően biztosan minden egyedi elrendezésű oldalon is szép lesz a dizájn, nem sérül az egységesség, és mobilon is automatikusan jól fog mutatni, anélkül, hogy ehhez a tartalomfeltöltés során bármiféle beállítást külön végre kellene hajtani, vagy bármit külön ellenőrizni és igazítani kellene.
Amikor a webhely kezelője új oldalelemet ad egy oldalhoz, és egyáltalán nem változtat az oldalelem stílusán – például a betűstílusokon, betűméreteken, színeken –, csak kiválasztja, melyik oldalelemet kívánja használni, és feltölti tartalommal, az eredmény stílusában akkor is tökéletes összhangban lesz a webhely többi oldalával, és automatikusan tökéletesen alkalmazkodik a különféle kijelzőméretekhez (pl. mobilhoz).
A tartalommal feltöltött oldalelemek újrafelhasználhatók: ha egyszer elkészítették őket, onnantól más oldalakra is behívhatók. Ha pedig változtatnánk a tartalmát egy ilyen, több helyen felhasznált oldalelemnek, elég csak egy helyen megváltoztatni, és mindenhol frissülni fog, ahol használták.
Ez a blokk például k ét darab szöveg oldalelemből áll, amit kétoszlopos elrendezésben helyeztünk el. Nagyobb képernyőn a két szöveg oldalelem egymás mellett van, kis képernyőn (mobilon) pedig egymás alá kerülnek.
Néhány példa az oldalelemekre a Prompt.hu-ról:
- ikon
- ikon linkkel
- kép
- kép szöveggel és linkkel
- csúszkás összehasonlító képpár
- idővonal
Ezeket az alábbi elemelrendezésekbe helyezzük el attól függően, hogy az adott tartalom hogyan kívánja meg:
- teljes szélességű tartalom
- 2 oszlop (½-½ elosztásban)
- 2 oszlop (⅔-⅓ vagy ⅓-⅔ elosztásban)
- 3 oszlop (⅓-⅓-⅓ elosztásban)
- slideshow (carousel).
Ez például két, 50-50%-os arányú oszlopos elemelrendezés, ahol az egyik oszlopban szöveg oldalelem van, a másik oszlopban pedig kép oldalelem.
Nagyobb képernyőn a két oldalelem egymás mellett van, kis képernyőn (mobilon) pedig egymás alá kerülnek.
Ez szintén egy kétoszlopos elrendezés, azonban itt az 50-50%-os oszlopszélesség-arány helyett az oszlopok szélességének aránya 1/3 : 2/3.
Ebben az oszlopban szöveg oldalelem van, a másikban pedig egy videó oldalelem. A videó mobilon a szöveg alá kerül.
Ez pedig háromoszlopos elemelrendezés, ahol az első és a harmadik oszlopban szöveg oldalelem van, a középső oszlopban pedig kép oldalelem.
Nagyobb képernyőn a három oldalelem egymás mellett van, kis képernyőn (mobilon) pedig egymás alá rendeződnek.
Üzleti weboldalkészítési lehetőségek és árak
Válasszon fix áras weboldalkészítési csomagajánlataink közül, vagy kérjen árajánlatot egyedi honlapfejlesztésre, ha egyedi dizájnra és/vagy egyedi működésre, funkcionalitásra van szüksége céges honlapjához, esetleg valamilyen külső rendszerrel szeretné összekötni a honlapját!
Easy Build
- fix oldalelrendezés
- testreszabható dizájn
- akár 2 nap alatt elkészül
- 1 év Prompt tárhely
99 000 Ft + áfa
Flexi Build
- variálható oldalelrendezések
- kombinálható oldalelemek
- testreszabható dizájn
- 1 év Prompt tárhely
198 000 Ft + áfa
Egyedi honlap
- egyedi grafikus dizájn
- egyedi funkcionalitás
- ...vagy mindkettő!